Aplikacja preparatu Remediant w Łazienkach Królewskich w Warszawie

Współpraca z Łazienkami Królewskimi w Warszawie trwa już 4 lata. Co roku zbiorniki wodne na terenie parku zasilane są nową dawką preparatu Remediant.

W tym roku wiosenna aplikacja Remediantu odbyła się w maju. Kolejna, jesiennna aplikacja planowana jest pod koniec września, lub na początku października w zależności od pogody.

Wiosną Remediant pomaga odpowiednio „ukierunkować” procesy biologiczne zachodzące w wodzie po okresie zimowym, kiedy zbiornik „budzi się do życia”. Jesienna aplikacja pozwala zredukować negatywne skutki nadmiernej ilości materii organicznej, która pojawia się w wodzie. Głównym źródłem materii organicznej w zbiorniku są obumierające rośliny lub ich części oraz liście opadające wprost do wody.

Takie procesy można zaobserwować w parku Łazienek Królewskich w Warszawie. Rozkładające się w wodzie liście i części roślin powodują nadmierne użyźnienie, a w konsekwencji nieprzyjemny zapach, małą przejrzystość wody i jej specyficzny kolor, pogarszają również warunki życia zwierząt wodnych.

Remediant pozwala zaprowadzić pożądaną równowagę biologiczną. Po kilku latach aplikacji w Łazienkach Królewskich udało się uporać z brzydkimi zapachami w zatokach zbiorników, znacząco zmieniła się struktura osadu dennego oraz ogólna jakość wody.

Projekt będzie kontynuowany w latach kolejnych.powrót

Badania laboratoryjne i polowe

Informacje o firmie

Jak stosować preparaty Bio-gen?

Rekultywacja zbiorników wodnych


Znajdź nas na: