Hodowla pijawek lekarskich

Biofarma pijawek lekarskich stanowi odrębny kierunek działalności spółki Bio-Gen. Od 2003 pijawka lekarska Hirudo medicinalis stała się przedmiotem intensywnych prac badawczych w naszym przedsiębiorstwie, które doprowadziły do opracowania pierwszej w Polsce kontrolowanej hodowli laboratoryjnej, z której pozyskane pijawki można bezpiecznie użytkować do celów medycznych.

Do hirudoterapii nadają się pijawki hodowane w warunkach izolowanych, bez kontaktu z otoczeniem zewnętrznym oraz żywione w sposób kontrolowany. Są w pełni bezpieczne dla pacjentów. Wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu tematyką hirudoterapii firma Bio-Gen organizuje kursy hirudoterapii pozwalające zapoznać się z technikami leczenia pijawkami.

Nasza firma pozostaje w bliskim kontakcie z najlepszymi specjalistami hirudoterapii śledząc najnowsze trendy naukowe z całego świata związane z tematem pijawek lekarskich. Wszystkich zainteresowanych zakupem i szkoleniami zapraszamy do zapoznania się z materiałami zawartymi na stronie: www.bio-farma.pl.

Bio-Gen jest również inicjatorem pierwszego zjazdu hirudoterapeutów, na którym powołane zostało Polskie Towarzystwo Hirudoterapii.

Hodowla prowadzona przez Bio-Gen jest jedyną w Polsce legalną hodowlą pijawek lekarskich.


Kontakt

BIO-GEN Sp. z o.o.
ul. 1 Maja 26
46-100 Namysłów (woj. opolskie)

Kontaktowe numery telefonów dostępne w zakładce kontakt.


Zapraszamy do odwiedzenia strony www naszej hodowli:

www.bio-farma.pl

Badania laboratoryjne i polowe

Informacje o firmie

Jak stosować preparaty Bio-gen?

Rekultywacja zbiorników wodnych


Znajdź nas na: