BIO-GEN na targach Tier&Technik w Szwajcarii

W dniach 12-24 lutego w Sankt Gallen w Szwajcarii odbywały się największe w regionie targi rolnicze znane pod nazwą „Tier&Technik”. W tym roku na targi odwiedziła reprezentacja BIO-GEN. Celem wizyty było zapoznanie się ze specyfiką produkcji roślinnej i zwierzęcej na terenie Szwajcarii.

Impreza co roku cieszy się ogromnym powodzeniem i tak było również w tym roku. W 9 halach na terenie kompleksu „Olma Messen” swoje rozwiązania prezentowały wszystkie liczące się firmy działające na terenie Szwajcarii.

Ze względu na niewielką ilość ziemi nadającej się do prowadzenia uprawy, dla szwajcarów ważne jest optymalne wykorzystanie każdej, nawet niewielkiej powierzchni. Dodatkowym utrudnieniem jest niesprzyjająca rzeźba terenu. Ma to swoje konsekwencje m.in. w ofercie maszyn rolniczych, które są niższe i szersze, a także często posiadają napęd na każde koło przenoszony w sposób niezależny, co sprzyja pracy w bardzo stromym terenie.

Kolejną cechą są wysokie koszty pracy, co sprzyja wysokiej automatyzacji produkcji. Dlatego spotyka się tu rozwiązania kosztujące co prawda zawrotne sumy, ale wykorzystujące najnowsze zdobycze techniki, m.in. sterowanie maszyn polowych za pomocą dronów.

Jak co roku dużym zainteresowaniem na Tier&Technik cieszyła się wystawa zwierząt. Starannie wymodelowane i przystrzyżone krowy z najlepszych hodowli walczyły dzielnie o najwyższe laury. Nie mniejszą atrakcją okazał się wyścig świń. Gospodarz, który wystawił najszybszy okaz trzody chlewnej może szczycić się wyróżnieniem przez najbliższy rok – do następnej edycji targów.powrót

Badania laboratoryjne i polowe

Informacje o firmie

Jak stosować preparaty Bio-gen?

Rekultywacja zbiorników wodnych


Znajdź nas na: